Dr. Aslıhan KILIÇ TORUN
Başhekim V.
ARAMA YAP

 

 

 

BİRLİĞİMİZ TS ISO/IEC 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİNDE PİLOT İL OLDU

BİRLİĞİMİZ TS ISO/IEC 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİNDE PİLOT İL OLDU

Sağlık Bakanlığı Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünce uygulamaya konulan ve tüm Türkiye’deki Sağlık Tesislerinin uygulamasını istediği TS ISO /IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standartının uygulanmasında Birliğimiz ve bağlı hastaneleri pilot olarak seçildi.

                Hasta Bilgilerinin güvenliğinin sağlanmasını esas alan Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü, en iyi alt yapısı olarak belirlediği Genel Sekreterliğimizi ilk uygulamayı yapacak kurum olarak belirledi.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Mart 2014 tarihinde yayımlanan Sağlık Bakanlığı Bilgi Güvenliği Politikaları Yönergesi ve Kılavuzuna uyum çalışmalarımız devam etmekte idi.

Türkiye’deki tüm Sağlık Tesislerinde  uygulanması beklenen Bilgi Güvenliği Kılavuzunu bir üst seviyeye çıkartarak, Genel Sekreterlik olarak TS ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardına uyum ile ilgili talebimizi Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğüne ilettik.

Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünden gelen Dilek Karakaya, Faruk Çalıkuşu ve Mustafa Aslan  tarafından yapılan, inceleme ve  değerlendirmeler sonucunda Birliğimiz ve bağlı hastaneler il seviyesinde pilot il olarak seçilmiştir.