Dr. Aslıhan KILIÇ TORUN
Başhekim V.
ARAMA YAP

 

 

 

Merkezimizde Ağız Diş Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Deniz Yaman Poliklinik Hizmetine Başlamıştır

Merkezimizde Ağız Diş Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Deniz Yaman Poliklinik Hizmetine Başlamıştır

Merkezimizde Ağız Diş Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Deniz Yaman Poliklinik Hizmetine Başlamıştır.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi; ağız içerisinde yer alan hem yumuşak ( yanak, damak, dil, dudak, kaslar vb.) hem de sert dokularda (dişler, kemikler) gelişen deformitelerin, kistik veya tümoral patolojilerin tedavilerinin yanı sıra diş ve çene kırıkları, sürmüş yada gömük kalmış dişlerin çıkartılması veya sürdürülmesi, protez yapımına yardımcı olma amacıyla yapılan düzeltmeleri içeren bir anabilim dalıdır.

Çene-yüz bölgesi ağrıları, çene eklemi hastalıkları, tükürük bezi rahatsızlıkları, implant tedaviside çene cerrahisinin çalışma alanı içindedir. Bununla beraber bazı sistemik hastalıkların ağız içindeki bulgularının teşhisi, tedavisi ve kontrolleri de yapılmaktadır. Bu alanda yer alan tüm medikal ve cerrahi girişimler lokal ve genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Bölümümüzde sedasyon ve genel anestezi uygulamaları ile de özellikle bazı hasta gruplarında sadece cerrahi değil, diğer disiplinlerin de dahil olması ile tüm dental tedaviler rutin olarak yerine getirilebilmektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliği olarak merkezimizde göreve başlayan hekimimize hayırlı olsun dileklerimizi sunar, görevinde başarılar dileriz.