Dt. Güngör BİLGİN
Başhekim/Hast.Yön.
ARAMA YAP

 

 

 

    

Personelimiz Kübra Yılmaz'ın eşi Tunceli'de şehit düştü.

Personelimiz Kübra Yılmaz'ın eşi Tunceli'de şehit düştü. Tunceli İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince dün gece merkez Esenyurt Mahallesi'nde bir grup teröristin bulunduğu belirlenince operasyon düzenlendi.

Tunceli İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince dün gece merkez Esenyurt Mahallesi'nde bir grup teröristin bulunduğu belirlenince operasyon düzenlendi. Güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Yılmaz ile 2 uzman çavuş da yaralandı. Yaralı askerler helikopterle Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne getirilerek tedavi altına alındı. Yarılı askerlerden durumu ağır olan Astsubay Çavuş Mehmet Yılmaz, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak, şehit oldu.
Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Yılmaz için bugün Elazığ Havalimanı'nda uğurlama töreni düzenlendi. Elazığ Valisi Çetin Oktay KaldırımTunceli Valisi Tuncay Sonel, 8'nci Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Salih Karataş, şehidin eşi Kübra Yılmaz, şehidin babası, yakınları, askeri erkan ve çok sayıda kişinin katımıyla yapılan törende saygı duruşunun ardından şehidin özgeçmişi okundu, dua edildi.
Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak, Yaralı Askerlerimize acil şifalar diliyor,
Şehidimize Allah'tan rahmet, eş dost ve ailesine sabırlar diliyoruz.